en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
KOBAS LAKSA - SPOTKANIE


Zapraszamy w piątek, 8 grudnia o godz. 18:00 do Muzeum Fotografii w Krakowie na spotkanie autorskie z KOBASEM LAKSĄ.
 
MUSIMY POROZMAWIAĆ O ENTROPII
Każdy fotomontaż to setki fotografii, za którymi stoją historie, wydarzenie, wspomnienia. Autor dekonstruuje swoje prace, pokazując materiał wyjściowy i opowiadając, w jaki sposób przy użyciu technik cyfrowo-fotograficznych z pozornie przypadkowych miejsc, przedmiotów i kształtów powstawały skomplikowane fotomontaże. 
Myślimy obrazami, nadajemy im znaczenie i sens w zależności od tego, jak blisko lub daleko siebie się znajdują. Widzimy abstrakcyjne formy, w których doszukujemy się sensu figuratywnych znaczeń. Czy to zwykła manipulacja - sztuczka dla oszukania widza, czy forma poszukiwania odpowiedzi na pytanie jak działa mózg?
 
Kraków, Muzeum Fotografii w Krakowie, ul. Józefitów 16
8 grudnia 2017 (piątek), godz. 18:00. 
Wstęp wolny.
 
//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
Dzięki wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (program Regionalne kolekcje sztuki współczesnej), a także Gminy Miejskiej Kraków, Kolekcja Sztuki MHF została uzupełniona o 74 prace 10 wybitnych twórców, czyli: Kuby Dąbrowskiego, Mikołaja Długosza, Alicji Dobruckiej, Jana Dziaczkowskiego, Nicolasa Grospierre’a, Roberta Kuśmirowskiego, Kobasa Laksy, Szymona Rogińskiego, Tomasza Saciłowskiego i Andrzeja Tobisa.
 
W listopadzie i grudniu 2017 w siedzibie MHF przy ul. Józefitów 16 odbywać się będą pokazy zakupionych prac. Trzeci pokaz, zaplanowany w dniach 29 listopada - 10 grudnia 2017, prezentuje prace Kobasa Laksy i Jana Dziaczkowskiego.
Prace zakupione w 2017 roku do Kolekcji Sztuki charakteryzują się wykorzystywaniem przez autorów nowych, specyficznych dla swoich czasów sposobów obrazowania. Ich strategie twórcze każą niekiedy bezpośrednio wchodzić w dialog z rzeczywistością lub analizować sam fenomen obrazowania. Autorzy eksplorują takie zagadnienia jak: dialektyka perspektywy kreacyjnej i dokumentalnej, działania na fotograficznym materiale „znalezionym” czy analiza możliwości fotografii w kontekście autotematycznym.
 
Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+