en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
uwaga! spotkanie odwołane!!


 
Uwaga!!!!!
Z przykrością informujemy, że dzisiejszy wykład Ewy Opałki w ramach projektu FILMOWY DUCH AWANGARDY nie odbędzie się z powodu choroby prelegentki. O nowym terminie wykładu poinformujemy wkrótce.
 
 
Zapraszamy na ostatni z cyklu wykładów w ramach projektu MHF pt. FILMOWY DUCH AWANGARDY. Projekt ma na celu przybliżenie odbiorcom tradycji przedwojennej awangardy filmowej poprzez badanie jej relacji między fotografią, filmem i sztukami wizualnymi. W ramach wykładów i towarzyszących im projekcji zaprezentowane zostaną dokonania przedwojennego środowiska artystycznej awangardy oraz działania twórców powojennych, kontynuujących tradycje awangardowe.
 
14 grudnia (czwartek) o godz. 18:00
 
Miejsce: Kino Mikro, Kraków, ul. Lea 5
 
Temat spotkania: Kino tautologiczne, Reakcja wymuszona czy Stałe zajęcie? Feminizm i awangarda na przykładzie filmów Ewy Partum, Jolanty Marcolli i Teresy Tyszkiewicz 
 
Prowadzi: Ewa Opałka
 
Organizator: Muzeum Fotografii w Krakowie
 
Czas trwania: 70 minut
 
Wstęp wolny
 
Autorefleksyjność medium filmowego powraca w latach 70-tych w pracach pionierki polskiej sztuki konceptualnej - Ewy Partum. W filmach Kino tautologiczne i Drawing TV widać zarówno teoretyczną refleksję nad semiotyką filmu, jak i rozważania na temat oddziaływania telewizji. Analityczny charakter jej prac zostanie skonfrontowany z eksperymentalnymi filmami młodszych artystek: Jolanty Marcolli, jednej z założycielek Galerii Sztuki Aktualnej, testującej interaktywne i psychologiczne aspekty rejestracji filmowej oraz Teresy Tyszkiewicz, wykorzystującej kamerę jako narzędzie do analizy konstrukcji tożsamościowych, zwłaszcza tożsamości płciowej. 
 
Na spotkania zapraszamy do Kina Mikro przy ul. Lea 5. Spotkaniom towarzyszyć będą projekcje filmowe. 
 
Partner przedsięwzięcia: Kino Mikro 
 
Projekt jest współfinansowany przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w ramach programu "Edukacja i upowszechnianie kultury filmowej"

do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+