en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
SUPERMARKA RADIA KRAKÓW 2017 DLA MUZEUM FOTOGRAFII!
1/8


Muzeum Fotografii w Krakowie zostało 6. laureatem Supermarki Radia Kraków, przyznawanej za najważaniejsze wydarzenia kulturalne 2017 roku!
 
Supermarkę Radia Kraków za 2017 rok Muzeum Fotografii otrzymało za przełomowe zmiany, jakie dokonały się w instytucji w minionym roku - remonty, nowe siedziby, wreszcie świetne wystawy, z których "Fotoreporterzy" otrzymali także Markę Radia Kraków za lipiec.
 
- Mam nadzieję, że MHF stanie się niebawem jednym z najważniejszych krakowskich muzeów - podsumowała Magdalena Szumiec z Gazety Krakowskiej, zasiadająca w jury konkursu. Łukasz Gazur z Dziennika Polskiego dodał: "Widzę, jak dynamicznie zmienia się to muzeum. Jak zwraca się w kierunku współczesnej fotografii, jak docenia jej obrzeża".
 
"Misją Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie jest dbanie o powierzone dziedzictwo kulturowe, uzmysławianie roli przeszłości i pamięci we współczesnym społeczeństwie, ale także bycie instytucją nowoczesną rozumianą jako miejsce żywych spotkań i wymiany poglądów dotyczących współczesnych problemów wizualności oraz kanonów kulturowych".
 
Pozostałe nominacje: Marka Radia Kraków w styczniu powędrowała do Festiwalu Opera Rara, Capelli Cracoviensis i Krakowskiego Biura Festiwalowego, w lutym nagrodzono spektakl krakowskiej szkoły teatralnej pt. "Do DNA", w marcu spektakl dla dzieci „Kopciuszek” ze Starego Teatru, w kwietniu nagroda trafiła do galerii Międzynarodowego Centrum Kultury, w maju laureatem zostało "Wesele" w reżyserii Jana Klaty. Za czerwiec nagrodę otrzymała wystawa #dziedzictwo w Muzeum Narodowym, w lipcu wystawa "Fotoreporterzy" w Muzeum Historii Fotografii,  za wrzesień dla spektaklu "Landszaft. Lekcja anatomii" w reżyserii Katarzyny Kalwat. Markę Radia Kraków za październik otrzymało Muzeum Mocak, w listopadzie jury przyznało ex aequo aż dwa wyróżnienia: dla wielkiej wystawy prac Stanisława Wyspiańskiego w Muzeum Narodowym i dla projektu "Odwilż 56 - Cracovia 65", przygotowanego w dawnym hotelu przez Instytut Architektury. W grudniu nagrodę otrzymała wystawa „Lwów 24 czerwca 1937. Miasto, architektura, modernizm", przygotowana w galerii Międzynarodowego Centrum Kultury. 
 
Wyróżnienie odebrał dyrektor MHF Marek Świca podczas gali, ktora odbyła się w siedzibie Radia Kraków 7 maja 2018 roku. 

do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+