en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
OSOBLIWE // OPROWADZANIE KURATORSKIE
1/6


Zapraszamy w sobotę 9 grudnia 2017 r. o godz. 13:00 do siedziby MHF przy ul. Józefitów 16 na oprowadzanie kuratorskie po wystawie "Osobliwe". Po wystawie oprowadzi kuratorka Marta Miskowiec.
 
Osobliwość to zagadkowa cecha niektórych fotografii. To ona sprawia, że w ich kierunku ciążą myśli i spojrzenia. Osobliwość może być przez wielu podzielana, choć zwykle jest osobista; nie sposób jej zmierzyć ani przyszpilić. Wydaje się, że osobliwość czasami majaczy w dialogu obrazów i słów, że to sytuacja, w której przedmiot zyskuje podmiotowość i zaczyna z oglądającym rozmowę.
 
Zdjęcia wybrane ze zbiorów Muzeum Fotografii w Krakowie oraz z prywatnych kolekcji Jacka Dehnela i Wojciecha Nowickiego to crème de la crème zdjęć niewytłumaczalnych, nie wiadomo-po-co-zrobionych, a nawet źle zrobionych. Większość z nich to dzieła błędu i przypadku, które w fotografii trzeba traktować z respektem.
 
Autorzy wystawy nie skupiają się na tradycyjnych zagadnieniach preegzystencji zarejestrowanych ludzi, przedmiotów, sytuacji. Zachęcają do zaangażowania wyobraźni i potraktowania prezentowanych zdjęć jako nowych, otwartych, autonomicznych światów. Pozwalają sobie nie trzymać się faktów i głośno mówić o natrętnych skojarzeniach, również tych z kosmosu.
 
Wystawie towarzyszy publikacja w języku polskim i angielskim.
 
///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
 
Muzeum Fotografii w Krakowie, ul. Józefitów 16
 
Kuratorzy wystawy: Bartosz Flak, Marta Miskowiec.
 
Koordynator wystawy: Bartosz Flak.
 
Aranżacja (projekt i wykonanie): Ewa Satalecka na czele zespołu projektowego studentów i absolwentów Polsko Japońskiej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie, w składzie: Maja Biskupska, Julia Błaszczak, Aleksandra Hojszyk, Marta Kamieńska, Barbara Krajewska, Michał Mierzejewski, Rozanna Misiurewicz, Marta Myszewska, Maciej Połczyński, Jan Duda
 
Animacje: Michał Mierzejewski, Aleksandra Hojszyk
 
Katalog
Redakcja: Bartosz Flak, Marta Miskowiec
 
Autorzy tekstów do katalogu: Jacek Dehnel, Wojciech Nowicki, Dariusz Czaja, Ewa Satalecka, Marta Miskowiec, Bartosz Flak, Małgorzat Kanikuła, Monika Kozień, Aneta Kopczacka
 
Adiustacja i korekta: Anna Szczepańska i Jerzy Krasoń
 
Tłumaczenia na język angielski: Agnieszka Pokojska i Anna Mirosławska-Olszewska
 
 
Partner: Festiwal Conrada www.conradfestival.pl
 
Patroni medialni: TVP Kultura, TVP3 Kraków, Radio Kraków, Fotopolis, Lounge Magazyn.
 
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 

do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+