en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
Budżet Obywatelski Miasta Krakowa


Budżet Obywatelski Miasta Krakowa jest mechanizmem partycypacji obywatelskiej – narzędziem umożliwiającym mieszkańcom faktyczne współdecydowanie o wydatkowaniu części środków z lokalnego budżetu.
 
Zasadniczym celem Budżetu Obywatelskiego jest większe otwarcie się władz na głos samych mieszkańców, poprzez włączenie ich do dyskusji na temat priorytetów społeczności lokalnej z perspektywy jej wspólnego dobra. Cel ten ma prowadzić do aktywnego zaangażowania się w proces opracowania Budżetu Obywatelskiego oraz do efektywnego wydawania wspólnych środków z lokalnego budżetu i budowania więzi w lokalnej społeczności.
 
Partycypacja obywatelska jest aktywnym uczestnictwem obywateli w wydarzeniach, które ich dotyczą. To komunikacja obywateli z władzą, która opiera się na wzajemnym wspieraniu władzy oraz obywateli we wspólnym podejmowaniu decyzji.
 
W dniach 16-30 czerwca oddaj swój głos!
 
Głosowanie w Budżecie Obywatelskim to naprawdę nic trudnego. W dniach 16-30 czerwca możesz odwiedzić jeden ze stacjonarnych punktów głosowania (ich listę znajdziesz tutaj: www.bit.ly/bomk_punkty_glosowania) lub zagłosować przez internet.
 
Głosowanie przez internet wymaga prostej rejestracji na naszej stronie internetowej. Pamiętaj, że nie musisz mieć zameldowania w Krakowie, zaś minimalny wiek, który uprawnia do głosowania, to 16 lat. Osoby, które głosowały przez internet w zeszłej edycji, nie muszą rejestrować się jeszcze raz.
 
➡️ Rejestrację znajdziesz tutaj: https://budzet.krakow.pl/rejestracjabo
 
#BOKraków #BO2018
 
➡️ Wszystkie aktualności dot. Budżetu Obywatelskiego znajdziesz tutaj: www.budzet.krakow.pl 
 
#BOKraków #BO2018

do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+