en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
OTWARTE WARSZTATY FOTOGRAFII NA STRZELNICY MHF


UWAGA! Niedzielny warsztat "W kolorze sepii" zostaje przeniesiony na czwartek 30 sierpnia, na godzinę 13:00. Zapraszamy!
 

 
Na finiszu wakacji zapraszamy na otwarte dla wszystkich, bez o ograniczeń wiekowych WARSZTATY FOTOGRAFII NA STRZELNICY MHF!
 
W programie:
 
20 sierpnia 2018, godz. 13:00
BARWNE NIEOSTROŚCI
 
Korony drzew. Źdźbła traw. Ciepły odcień drewna. Rytm barw. Spójrz wokół siebie. Wszystko co nas otacza może inspirować, pod warunkiem, że popatrzymy na to inaczej. Zapraszamy na warsztaty fotograficzne, gdzie porozmawiamy o różnych sposobach widzenia. Spróbujemy dostrzec otaczający nas świat w sposób nieoczywisty. Przy pomocy kolorowych filtrów zarejestrujemy nieostre obrazy i barwne plamy, nadając rzeczywistości baśniowy, malarski charakter. Ważna będzie nasza wyobraźnia i wrażliwe oko. Potem wspólnie porozmawiamy o powstałych pracach, wybierzemy te najciekawsze, a może nawet nadamy im tajemnicze tytuły.
Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny! 
 
Wstęp wolny!
Czas trwania: 90 minut
Wiek: 7-12 lat
Termin: 20 sierpnia 2018 r., godz. 13:00
Miejsce: Muzeum Fotografii w Krakowie, Strzelnica, Ul. Królowej Jadwigi 220, Kraków
 
 
24 sierpnia 2018, godz. 13:00
WIDZENIE SIEBIE - warsztaty fotografii mobilnej
 
Pewien japoński astronauta zrobił zdjęcie w przestrzeni kosmicznej. Nie zwrócił jednak obiektywu w stronę gwiazd, ani błękitu Ziemi. Skierował go na siebie. Wprawdzie nie wyruszymy  w kosmos, ale porozmawiamy wspólnie o tym, kiedy zaczęła się i czym jest fotografia „selfie”. Jak wiele wspólnego ma z długą historią autoportretu. Zastanowimy się, czy jest rodzajem „lustra”, czy bardziej kreacją. Czy może być metodą wizualnej rozmowy? A może sposobem ilustrowania zmian naszego „wewnętrznego” świata? Posługując się smartfonami, wykorzystamy przestrzeń wokół zabytkowej Strzelnicy i własną inwencję twórczą do wykonania niestandardowych  selfie.
 
Wstęp wolny!
Czas trwania: 90 minut
Wiek: młodzież i dorośli
Termin: 24 sierpnia 2018 r., godz. 13:00
Miejsce: Muzeum Fotografii w Krakowie, Strzelnica, Ul. Królowej Jadwigi 220, Kraków
 
30 sierpnia 2018, godz. 13:00
W KOLORZE SEPII, CZYLI  DAWNE ATELIER FOTOGRAFA
 
Wymuszone pozy. Brak uśmiechu. Dłonie przy policzkach. Kiedy na początku lat czterdziestych XIX wieku powstawały pierwsze dagerotypy, nikt nie uczył jak właściwie stanąć do zdjęcia.
Czy zastanawialiście się Państwo kiedy powstawały pierwsze fotografie portretowe? Dlaczego niektórzy byli na nich tak bardzo wyprostowani? A może znacie nazwiska wielkich, krakowskich fotografów - jeden z nich został wszak patronem Muzeum Historii Fotografii. Wspólnie porozmawiamy    o pierwszych zakładach fotograficznych w Krakowie i obejrzymy dawne, rodzinne zdjęcia. Zaprosimy też Państwa do zaimprowizowanego atelier, gdzie każdy będzie mógł poczuć klimat epoki i spróbować sił w zawodzie fotografa, uwieczniając swoją rodzinę na tle pięknie odnowionej Strzelnicy.
Koniecznie zabierz ze sobą aparat fotograficzny!
Mile widziane również rekwizyty   „z epoki” - kapelusze, szale, wachlarze, ozdobne parasole. 
 
Wstęp wolny!
Czas trwania: 90 minut
Wiek: dzieci i młodzież
Termin: 30 sierpnia 2018 r., godz. 13:00
Miejsce: Muzeum Fotografii w Krakowie, Strzelnica, Ul. Królowej Jadwigi 220, Kraków
 
 
Prowadzenie: Magdalena Guzik - studiowała fotografię w Warszawskiej Szkole Fotografii. Jest również absolwentką filologii polskiej UJ. Specjalizuje się w fotografii dokumentalnej i portretowej. Założyła pracownię Fotoczuła. W fotografii lubi światło zastane. Podróżuje nieśpiesznie.
 
Rezerwacje: tel. 634 59 32 w. 31 lub anna.kowalczyk@mhf.krakow.pl
 
Uwaga! Warsztaty odbędą się w plenerze. W przypadku niesprzyjającej pogody warsztaty mogą zostać odwołane.

do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+