en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
Projekt Sztuka pomaga


 
Celem projektu Sztuka pomaga organizowanego przez Katedrę Gospodarki Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie jest promocja fotografii jako gałęzi sztuki, połączona ze wsparciem organizacji i projektów o charakterze charytatywnym.
 
Zaproszeni klasycy polskiej fotografii: Lidia Popiel (Linda), Marek Gardulski i Konrad Pollesch przekazali na ten cel swoje sygnowane zdjęcia, które trafią do darczyńców. Są to trzy fotografie o wymiarach min. 50 x 40 cm, każda w 20 odbitkach, które za dodatkową opłatą można profesjonalnie oprawić u partnera projektu jakim jest fundacja LabLab. W ten sposób pomagając instytucjom realizującym ważne cele społeczne pomagamy sobie w osiągnięciu satysfakcji z możliwości obcowania na co dzień z wysoką sztuką. 
 
Prace artystów, które znajdą się dzięki projektowi w przestrzeni instytucji partnerskich staną się ich niepowtarzalną ozdobą. Podczas pierwszej edycji projektu tj. w dniach od 2 kwietnia do 23 czerwca 2019 r.  zbierane są pieniądze na wsparcie Krakowskiego Hospicjum dla Dzieci imienia księdza Józefa Tischnera.
 
Zdjęcia można otrzymać na dwa sposoby. Pierwszy to przekazanie na rzecz Hospicjum kwoty odpowiadającą wartości 20 cegiełek (tj 20 x 100 zł), drugi to wpłata kwoty odpowiadającej wartości jednej lub kilku cegiełek (każda cegiełka ma wartość 100 zł) i wzięcie udziału w losowaniu fotografii (do każdej fotografii przyporządkowane jest 20 ponumerowanych cegiełek i w drodze losowania wybierana jest osoba, która ją otrzyma –darczyńca jednej lub kilku cegiełek). Nabycie większej liczby cegiełek zwiększa szanse na wylosowanie fotografii.
 
Partnerami projektu są: Muzeum Fotografii w Krakowie i  LabLab.
 
Prace będą eksponowane na kampusie Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, w sklepie Art Bookstore, działającym przy Muzeum Fotografii w Krakowie w Strzelnicy (od 9kwietnia 2019 r.) a także w hallach firm instytucji, które mogą włączyć się do projektu, dokonując zakupu wybranej pracy i eksponując ją co najmniej do końca trwania pierwszej edycji projektu, tj. do 23 czerwca.
 
Projekt wpisuje się w cykl wydarzeń związanych z Miesiącem Fotografii w Krakowie. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej projektu sztukapomaga.org.pl, na której zamieszczone zostały możliwe do otrzymania fotografie.

do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2019
© Copyright MHF w Krakowie, 2019
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+