en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDARZENIA /
Boskie tobie daję oko. Obrazy innej rzeczywistości

UWAGA! WYKŁAD ODWOŁANY!

W CIENIU – spotkania i rozmowy o fotografii.

Druga odsłona cyklu spotkań seminaryjnych pozwoli poznać zdjęcia, które nie są powszechnie znane lub literatura odnosząca się do nich jest trudno dostępna. Tematy spotkań, to subiektywny wybór prowadzących, będący często efektem wieloletnich badań i poszukiwań, dla których kluczem jest również inna niż powszechnie przyjęta obiektywizująca perspektywa w podejściu do wybranych tematów fotograficznych. Chcemy dzielić się swoimi osobistymi przygodami z fotografią. Będziemy mówić o zdjęciach, które zawładnęły naszą wyobraźnią i które są motorem naszych badań i interpretacji.UWAGA! WYKŁAD ODWOŁANY!

Boskie tobie daję oko. Obrazy innej rzeczywistości – Marcin Sudziński

 

Dziewiętnastowieczne odkrycia w których brała udział fotografia pokazywały niezwykłą złożoność otaczającego nas świata. Fotografia wniknęła w mikro i makro-rzeczywistość pokazując piękno form, rozmaitość życia, niewidzialne dotąd procesy. Nazwiska takie jak Niepce, Daguerre, Talbot, Bayard, Nadar, Le Gray, Archer i wiele innych na zawsze wpisały się w historię wynalazku fotografii. Również amatorzy jak Secondo Pia zrządzeniem losu stanęli za najbardziej intrygującymi obrazami fotograficznymi. Człowiek uwierzył, że fotografia daje mu wgląd nie tylko w świat materii, ale także w świat duchów, z którymi w dodatku mógł się dzięki niej komunikować. Być może człowiek, podobnie jak bohater hinduskiej Bhagavadgity, otrzymał specjalne oko, narzędzie do oglądania Boga, Istoty jawiącej się jako Stwórca i Stworzenie w nieskończoności swoich form? Zapraszamy Państwa na wspólne oglądanie niezwykłości, również oryginalnych obiektów fotograficznych, dzięki którym przeniesiemy się w zagadkową przeszłość.

Marcin Sudziński - pszczelarz, animator kultury, kulturoznawca, fotograf. W latach 2009-2015 pracował w Ośrodku „Brama Grodzka-Teatr NN” w Lublinie gdzie prowadził pracownię fotografii. W 2015 r. wyczyścił blisko trzy tysiące szklanych negatywów z kolekcji „Twarze nieistniejącego miasta” będących w depozycie Bramy Grodzkiej. Współpracował przy produkcjach filmowych „Twarze nieistniejącego miasta” i „Zawód fotograf” w reżyserii Nataszy Ziółkowskiej-Kurczuk. Wykładał fotografię (UMCS i KUL w Lublinie). Uczy w Lubelskiej Szkole Fotografii, prowadzi plenery i warsztaty fotograficzne. Od 2016 r. pracuje w Centrum Kultury w Lublinie tworząc tam pracownię klasycznej fotografii.

Wstęp na spotkanie: 2 zł

STRZELNICA
ul. Królowej Jadwigi 220

Dojazd autobusami linii: 102, 134, 152, 192, 252, 902
Przystanek "Strzelnica"


do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2019
© Copyright MHF w Krakowie, 2019
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+