en | pl
O MUZEUM WYSTAWY WYDARZENIA PROJEKTY EDUKACJA WYDAWNICTWA PRASA ZBIORY ONLINE

MUZEUM FOTOGRAFII W KRAKOWIE
X
X


WYDAWNICTWA / katalogi wystaw

Klucz do magazynu: Efekt Φ

Opracowanie i redakcja: Aneta Kopczacka, Monika Kozień

Muzeum Historii Fotografii, Kraków 2013

"Klucz do magazynu", w ramach którego powstała niniejsza publikacja, jest wieloletnim projektem poświęconym w całości zbiorom Muzeum Historii Fotografii w Krakowie. Celem tego przedsięwzięcia jest zarówno zapoznanie odbiorców z różnorodnością kolekcji MHF, jak i stworzenie nowej płaszczyzny dla jej interpretacji.

Efekt Φ to publikacja poświęcona fenomenowi kina i jednocześnie pierwsza duża prezentacja kolekcji sprzętu kinematograficznego znajdującego się w zbiorach Muzeum Historii Fotografii w Krakowie.

Do kluczowych idei poruszanych przez autorów tekstów znajdujących się w ninejszej publikacji i jednocześnie wpisujących się we współczesną refleksję nad "kulturą wizualną" należą problemy relacji pomiędzy historią idei projekcji ruchu (tytułowy efekt Φ to iluzja płynnego ruchu pojawiająca się w momencie wyświetlania serii nieruchomych obrazów z częstotliwością co najmniej 16 klatek na sekundę) a jej społeczym funkcjonowaniem, rozwojem technologii i zmieniającymi się indywidualnymi potrzebami.

format: 18x14 cm
liczba stron: 216
oprawa: miękka
kolor fotografii: kolorowe

język tekstu: polski, angielski
 


do góry
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
© Copyright MHF w Krakowie, 2018
Design: teren prywatny
Design: teren prywatny
Dofinansowano ze środków
Programu Wieloletniego Kultura+